Już 18 sierpnia 2014r potomkowie rodziny Hasbachów, niemieckich przemysłowców, przyjadą do Sokola.

Pragną raz jeszcze pójść śladami swoich przodków i zwiedzić miejsca ich letnich rezydencji w Majdanie Izbisku, Świnobrodzie, Stanku. Zawitają także do Domu Ludowego w Sokolu, do którego budowy przyczynili się dając drewno „w stanie okrągłym” jak zapisano w” Wieczystej Księdze Fundatorów i Ofiarodawców Budowy Domu Ludowego im.I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sokolu” założonej w 1935r.

Gości pilotować będą:poetka Elżbieta Świątkowska Kozłowska, Barbara Pacholska ,prezes TPS oraz fotoreporter TPS Andrzej Kasperowicz.

Jest to odzew na wydaną przez nasze Towarzystwo w 2013r książkę „Śladami Hasbachów”

Przyjadą goście( po linii Waldemara Hasbacha i Adele Lilly Risch którzy mieli dzieci:Ewę, Eugenię,Ewalda i Katherinę) ze  Szwajcarii i Niemiec min. Ursula Weber  (córka Katheriny Commichau z d.Hasbach i Franza Commichau) z mężem, ich troje  dzieci (dwóch synów i córka), syn Katheriny Michael Hasbach – kronikarz rodzinny.

Zaś 20.08.2014r o godz.17.00 w Muzeum Historycznym w Białymstoku odbędzie spotkanie z rodziną Hasbachów i książkami „Hasbachowie. Z rodzinnego sztambucha” autorstwa Elżbiety Kozłowskiej Świątkowskiej i prof. Józefa Maroszka oraz książką „Śladami Hasbachów” wydanej przez TPS ze wstepem Barbary Pacholskiej.