Dnia 30.IV.br o godz.11.00 w Domu Ludowym im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sokolu odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Moja pocztówka z Sokola”, zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów.

Na konkurs wpłynęły 152 zdjęcia od 13 uczestników.

Konkurs jest elementem projektu „Podlaska wieś Sokole w drodze do europejskich miast sokolich” i jego głównym celem jest promocja walorów kulturowych i przyrodniczych Puszczy Knyszyńskiej wśród wybranych miast Unii Europejskiej ,których nazwa wywodzi się od ptaka sokoła.

Organizatorami projektu byli:

Towarzystwo Przyjaciół Sokola

Sołectwo Sokole

Gazeta Michałowa

Patronat medialny:Gazeta Sołecka

Projekt uzyskał dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach konkursu ofert na zadania zlecone z dziedziny kultury.

Nagrody finansowe ufundował Marszałek Województwa Podlaskiego zaś nagrody rzeczowe ufundowali min. Wojewoda Podlaski, Starosta Powiatu Białostockiego, Dyrektorzy RDLP i Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Prezesi LGD „Puszcza Knyszyńska”i WFOŚiGW, Burmistrz Michałowa, Nadleśnictwo Żednia, Redaktor „Gazety Michałowa”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oprócz nagród i wyróżnień zestawy pocztówek wykonanych na podstawie nagrodzonych fotografii oraz kalendarze TPS na 2011r.

Poczęstunek sponsorski dla uczestników podsumowania konkursu przygotowała „Gospoda” w Michałowie.

W części artystycznej wystąpił zespół „Janki Band” z Sokola.

Multiprezentację nagrodzonych w konkursie zdjęć przygotowali pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

Podsumowaniu konkursu towarzyszyła wystawa nagrodzonych fotografii.

Wszyscy uczestnicy podsumowania otrzymali zestawy pocztówek wykonanych na podstawie zdjęć nagrodzonych w konkursie i wyślą je do miast sokolich.

Serwis fotograficzny Artur Szatyłowicz (patrz fotoreportaże).