Pociąg specjalny do Walił Stacji na 23. finał WOŚP

Już po raz piąty zostanie uruchomiony pociąg specjalny na nieczynnej od wielu lat trasie Białystok – Waliły Stacja. Przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej znowu przejedzie nowoczesny szynobus SA 133.

Wszystkich chętnych Przewozy Regionalne i TPS zapraszają w najbliższą niedzielę, 11 stycznia 2015 r. na dworzec kolejowy w Białymstoku.

Na pokładzie cieszącego się co roku ogromną popularnością orkiestrowego pociągu będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP. Wszyscy pasażerowie otrzymają pamiątkowy bilet.

Tym razem będzie to powiększony skład szynobusu, który odjedzie z dwoma wagonami z białostockiego dworca o godz. 9:45.

 

– Pociąg podstawiony będzie na peronie 4 już o godz. 9.10, a można nim wyruszyć za minimum 20 zł wrzucone do puszki, które w całości przekazane zostaną na sprzęt medyczny – mówi Marcin Wróbel, wieloletni szef białostockiego sztabu WOŚP i miłośnik kolei.

 

Po drodze pociąg zatrzyma się na stacjach: Białystok Fabryczny (9:52 – 9:57), Żednia (10:35 – 10:45) oraz Sokole Białostockie (10:50 – 11:20). Na podróżników czekają dwa koncerty – w Sokolu i w Waliłach.GOK  Michałowo przygotuje dla mieszkańców Sokola i podróżnych coś dla ciała (ognisko, kiełbaski) i coś dla ducha( mini koncert michałowskiego zespołu, aukcję książek wydanych przez TPS). Po dotarciu do Walił (11:36) uczestnicy pociągu specjalnego spożyją ciepły poczęstunek oraz wezmą udział w koncercie folkowym i przejadą się szynobusem na trasie: Waliły – Sokole – Waliły. Odjazd z Walił do Sokola o godz. 12:10, przyjazd 12:52. Jak co roku organizacja przejazdu była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Gminy Gródek i po raz pierwszy Gminy Michałowo.

Odjazd pociągu z białostockiego dworca o godz. 9:45. Odjazd z Walił o godz. 14:11 powrót do Białegostoku o 15:20.

Jak poinformował portal internetowy Wrota Podlasia, że pociągiem specjalnym do Walił WOŚP podróżować będzie wicemarszałek Maciej Żywno. Przyjazd pociągu do Walił przewidywany jest o godz. 11.36. Wśród witających Orkiestrę będzie marszałek Mieczysław Baszko, który przekaże na licytację unikalne zestawy upominków promujących województwo. Warto jechać do Walił!!